Založ si blog

Politická nekultúra

Pán premiér, nie sme mafia a ani podporovatelia mafie. Nie sme ani múdrosráči a nie sme ani suchári. Nemusíme súhlasiť s každým Vašim krokom a je našou úlohou sledovať, akým spôsobom vládnete na Slovensku. Vy, pán premiér, ste našim voleným zástupcom a reprezentantom Slovenska dovnútra a navonok. Ste našim zamestnancom, ktorému sme na štyri roky zverili riadenie tohto štátu.

Našou úlohou nie je skladať oslavné ódy na každý váš krok. Našou úlohou je Vás sledovať, kontrolovať, polemizovať s vašimi krokmi a upozorňovať na vaše prešľapy. To je úlohou verejnosti a novinárskej obce. Či sa Vám to páči, alebo nie.

Úprimne povedané, som unavený Vaším konštantným nálepkovaním ľudí. Váš konfrontačný štýl politiky slovenskú spoločnosť ešte viac rozdeľuje. Politickú kultúru ste vymenili za prekrikovanie na tlačovkách a v parlamente. Transparentnosť ste pochovali už pri prvých koaličných politických nomináciách. Odbornosť niektorých vašich poslancov je oprávnene spochybňovaná (bla-bla-Tabak).  Vláda zmeny sa začína až nápadne podobať na všetko to, čo sme tu mali predtým.  Až veľmi často sa totiž stáva, že sa súčasná vláda musí tváriť ako banda pokrytcov.

Pán premiér, zrejme si naplno neuvedomujete, že do tejto vlády vkladalo veľké množstvo ľudí značné nádeje. Po 12 rokoch vládnutia Smeru boli ľudia štýlom ich politiky otrávení. Pán premiér, dostali ste šancu, o ktorú ste možno ani nestáli. Stali ste sa predsedom vlády. Máte možnosť naplniť svoje sľuby o novej politickej kultúre. Ostáva nám len dúfať, že tieto slová neboli len politickým predvolebným marketingom (rozumej klamstvom).

 

 

 

 

 

Panelák

V českom Bohumíne horel panelák, hlásia 11 mŕtvych vrátane 3 detí

08.08.2020 19:48, aktualizované: 22:03

Minister vnútra ČR Jan Hamáček pre Českú televíziu uviedol, že za tragickým požiarom mohli byť susedské spory. V súvislosti s požiarom bola zadržaná jedna podozrivá osoba.

Nicolás Maduro

Dvoch žoldnierov z USA odsúdili za neúspešný pokus o Madurov únos na 20 rokov

08.08.2020 19:12

Odsúdení Luke Denman a Airan Berry sa pred súdom priznali k sprisahaniu, nelegálneho ozbrojovaniu, obchodovaniu s ľuďmi a terorizmu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autora detektívok Dominika Dána prepustili z ministerstva vnútra

08.08.2020 17:56

Podľa bývalého šéfa rezortu Roberta Kaliňáka je prepustenie Dána hanbou súčasného ministra Romana Mikulca.

Donald Trump

Trump: Moje znovuzvolenie si neželá Rusko, Čína ani India

08.08.2020 15:00

Americký prezident to uviedol v komentári k vyhláseniu šéfa americkej spravodajskej služby o pokusoch cudzích štátov ovplyvniť výsledky prezidentských volieb v USA.

marioz

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 1387x
Priemerná čítanosť článkov: 1387x

Autor blogu

Kategórie

Archív